15.05.2014
Pome.sk

PROGRESS ZONE CAMP - Der, Die, Dach Camp 2014

PROGRESS ZONE – DER, DIE, DACH CAMP 2014

PROGRESS ZONE - Der, Die, Dach Camp 2014 from Progress Zone on Vimeo.


MAIN FOTO1.jpg

            V termíne od 1.- 4. 05. 2014 sa uskutočnil obľúbený Progress Zone camp v rakúskom stredisku Dachstein. Táto zima nebola moc dobrá a s tým sa nechceli zmieriť účastníci nášho campu. Tento camp patril k tým menej početným, no o to viac sme sa mohli camperom venovať individuálne. Vyrazili sme vo štvrtok skoro ráno, aby sme stihli ešte v ten deň pojazdiť. A čakal na nás parádny deň – dokonca s čerstvým napadnutým snehom.


Foto 1.jpgFoto2.jpg

Aj keď predpoveď počasia nebola moc dobrá celková bilancia na campe bola pozitívna keď skoro 3 dni zo 4 sme mali jazditeľné počasie. Po jazdení čakala na camperov „prednáška“ o voskovaní. A čo musím vyzdvihnúť na tomto campe sa poctivo voskovalo.


FOTO 3A.jpg


FOTO 3B.jpg

Na konci prvého dňa na nás čakal parádny západ slnka a všetci poriadne unavený z cesty a celodenného jazdenia sa tešili do postele.Foto 3.jpg

V piatok sme sa zobudili do úplného „azúrka“. A tak sme hneď vyrazili do parádne našejpovaného parku. Musím povedať, že to bol jeden z najlepších dní, čo som na Dachsteine zažil. Bez problémov sa dala jazdiť aj pro line s „bertou“, čo bolo v tomto parku hlavne na jar problém. Tento krát s rýchlosťou nebol žiaden problém – skôr sme mali problém s príliš veľkou rýchlosťou :-D a zopár skokov končilo „ až dole “ na dopade. Hlavným „hecovačom“ dňa bol Maroš Zanovit, ktorý sa hecol do svojho úplne prvého frontflipu a teda aj úplne prvej rotácie cez hlavu. Neustál ho úplne na čisto, no jeho pokusy vyzerali veľmi nádejne. O čom sa môžete presvedčiť aj vo videu. Marošove jazdenie sa mi počas celého campu páčilo a zaslúžene si odniesol cenu pre najlepšieho campera od nášho partnera  Uvex Slovakia, čo boli štýlové zimné okuliare.


Foto5.jpg

Koniec tohto parádneho dňa sme zakončili turnajom v stolnom futbale, ktorý sa nachádzal na ubytku. Víťazom celého turnaj sa nakoniec stal Ondrej Kovalík, ktorý si za svoj výkon odniesol Progress Zone tričko.


FOTO 6.jpg

V tretí deň, teda v sobotu sme sa prebudili do najhoršieho počasia - dážď a hmla.


FOTO 7.jpg

No aj tak nás to neodradilo od jazdenia a boli sme park „skontrolovať“. Skoky sa nedali vôbec jazdiť a tak sme sa venovali čisto jibovaniu a naučeniu sa nejakých nových trikov. Po 3-4 hodinách jazdenia v „bielej tme“ sme sa presunuli na ubytko, zastavili sa v obchode a rozhodli si to vynahradiť grilovačkou. Takže plán na večer bol jasný – voskovanie a grilovanie. Krása.

Nedeľa bola pre nás posledným dňom a aj keď to z rána nevyzeralo moc dobre s počasím, rozhodli sme sa aj tak vyraziť hneď ráno do parku. A bolo to dobré rozhodnutie. Hneď ako sme prišli do parku sa hmla rozplynula a dal sa jazdiť kompletne celý park. Parádny deň na koniec campu. Musím povedať, že každý jeden z camperov sa poriadne zlepšil a všetci jazdili na konci campu „medium lajnu“ skokov úplne bez problémov. Veľký rešpekt všetkým!!!

Keďže na nás ešte čakala cesta na Slovensko pobrali sme sa na ubytko - zbaliť veci pozdraviť majiteľa Martina a vyraziť na cestu.


FOTO 8.jpg

Na konci by som chcel poďakovať partnerom: stredisko Dachstein, Uvex Slovakia, Oxskis, RedBull, SLA

 

 

Tagy

Jooooin & ride!

Ale no taaak! nerob si prdel... Supeeer! si prihlásený do newslettera

Eventy

News feeds

Go to top Go to top